  • F43KN3100ZF01K
F43KN3100ZF01K
advertisement
Manufacturer No:
F43KN3100ZF01K
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F43KN3100ZF01K
Package:
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial 275V-AC
Step5Bar-code shipping tag
F43KN3100ZF01K
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated AC
    275V