  • F4100R40.0000MHZ
F4100R40.0000MHZ
advertisement
Manufacturer No:
F4100R40.0000MHZ
HK JDW NO:
310-F4100R40.0000MHZ
Package:
SMD/SMT
Step5Bar-code shipping tag
F4100R40.0000MHZ
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Number of Terminations
    4
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Technology
    CMOS
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Frequency
    40MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Supply Current-Max
    3mA
  • Output Low Current-Max
    2mA