  • F396T254P15
F396T254P15
advertisement
Manufacturer No:
F396T254P15
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
HK JDW NO:
138-F396T254P15
Package:
Datasheet:
Description:
PITCH CHANGER 3.96 MM TO 2.54 MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F396T254P15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Material
    FR4 Epoxy Glass
  • Series
    Proto-Advantage
  • Size / Dimension
    2.400Lx0.400W 60.96mmx10.16mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Positions
    15
  • Pitch
    0.156 3.96mm
  • Proto Board Type
    Plated Through Hole to Plated Through Hole
  • Board Thickness
    0.063 1.60mm