  • F339X131533KF02W0
F339X131533KF02W0
advertisement
Manufacturer No:
F339X131533KF02W0
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-F339X131533KF02W0
Package:
Radial
Datasheet:
F339X131533KF02W0
Description:
F339X1 0.015μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 800V-DC 330V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F339X131533KF02W0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    F339X1
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    330V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm