  • F332K75Y5RP8XT0RX1
F332K75Y5RP8XT0RX1
advertisement
Manufacturer No:
F332K75Y5RP8XT0RX1
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-F332K75Y5RP8XT0RX1
Package:
Radial, Disc
Description:
F 3300pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% Y5R 0.748Dia 19.00mm -30°C~125°C High Voltage Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
F332K75Y5RP8XT0RX1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    F
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.748Dia 19.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    Y5R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Applications
    SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    3300pF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Dielectric
    Y5R
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm