  • F200T254P06
F200T254P06
advertisement
Manufacturer No:
F200T254P06
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
HK JDW NO:
138-F200T254P06
Description:
PITCH CHANGER 2.00 MM TO 2.54 MM
Step5Bar-code shipping tag
F200T254P06
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Material
    FR4 Epoxy Glass
  • Series
    Proto-Advantage
  • Size / Dimension
    0.700Lx0.400W 17.78mmx10.16mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Positions
    6
  • Pitch
    0.079 2.00mm
  • Proto Board Type
    Plated Through Hole to Plated Through Hole
  • Board Thickness
    0.063 1.60mm