  • F200T254P05
F200T254P05
advertisement
Manufacturer No:
F200T254P05
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
HK JDW NO:
138-F200T254P05
Package:
Datasheet:
Description:
PITCH CHANGER 2.00 MM TO 2.54 MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F200T254P05
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Material
    FR4 Epoxy Glass
  • Series
    Proto-Advantage
  • Size / Dimension
    0.600Lx0.400W 15.24mmx10.16mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Positions
    5
  • Pitch
    0.079 2.00mm
  • Proto Board Type
    Plated Through Hole to Plated Through Hole
  • Board Thickness
    0.063 1.60mm