  • F17724224260
F17724224260
advertisement
Manufacturer No:
F17724224260
HK JDW NO:
886-F17724224260
Package:
Radial
Datasheet:
F17724224260
Description:
F1772-4200 0.22μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 1kV-DC 440V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F17724224260
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    F1772-4200
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.433W 31.00mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    12.3mm
  • Voltage - Rated AC
    440V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm
  • Length
    26.3mm
  • Width
    10.9982mm