  • F17723334000
F17723334000
advertisement
Manufacturer No:
F17723334000
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-F17723334000
Package:
Radial
Datasheet:
F17723334000
Description:
F1772-4000 0.033μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1kV-DC 440V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F17723334000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    F1772-4000
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.701Lx0.327W 17.80mmx8.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    8.3mm
  • Voltage - Rated AC
    440V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.681 17.30mm
  • Length
    17.8054mm
  • Width
    8.3058mm