  • F1238S24B2-FHR-WS
F1238S24B2-FHR-WS
advertisement
Manufacturer No:
F1238S24B2-FHR-WS
HK JDW NO:
528-F1238S24B2-FHR-WS
Package:
Datasheet:
F1238S24B2-FHR-WS
Description:
FAN 120X38MM LCKD RTR 24VDC
Step5Bar-code shipping tag
F1238S24B2-FHR-WS
  • Weight
    0.59lb 267.62g
  • Series
    F1238-H
  • Size / Dimension
    Square - 119mm Lx119mm H
  • Feature
    Alarm Sensor, Auto Restart, Locked Rotor Sensor
  • Termination
    4 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.090A
  • RPM
    2100 RPM
  • Air Flow
    81.0 CFM (2.27m3/min)
  • Noise
    33.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.160 in H2O (39.8 Pa)
  • Width
    38.00mm