  • F100T200P10
F100T200P10
advertisement
Manufacturer No:
F100T200P10
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
HK JDW NO:
138-F100T200P10
Package:
Datasheet:
Description:
PITCH CHANGER 1.00 MM TO 2.00 MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F100T200P10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Material
    FR4 Epoxy Glass
  • Series
    Proto-Advantage
  • Size / Dimension
    1.100Lx0.400W 27.94mmx10.16mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Positions
    10
  • Pitch
    0.039 1.00mm
  • Proto Board Type
    Plated Through Hole to Plated Through Hole
  • Board Thickness
    0.063 1.60mm