  • F100T127P08
F100T127P08
advertisement
Manufacturer No:
F100T127P08
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
HK JDW NO:
138-F100T127P08
Package:
Datasheet:
Description:
PITCH CHANGER 1.00 MM TO 1.27 MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F100T127P08
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Material
    FR4 Epoxy Glass
  • Series
    Proto-Advantage
  • Size / Dimension
    0.900Lx0.400W 22.86mmx10.16mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Positions
    8
  • Pitch
    0.039 1.00mm
  • Proto Board Type
    Plated Through Hole to Plated Through Hole
  • Board Thickness
    0.063 1.60mm