  • EZP-V80106LTU
EZP-V80106LTU
advertisement
Manufacturer No:
EZP-V80106LTU
HK JDW NO:
590-EZP-V80106LTU
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
CAP FILM 10UF 10% 800V RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EZP-V80106LTU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Capacitance
    10 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    11.5 mOhms
  • Lead Spacing
    1.083" (27.50mm)
  • Voltage Rating - DC
    800V
  • Features
    Long Life, Low ESR
  • Voltage Rating - AC
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Mfr
    Panasonic Electronic Components
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Series
    EZPV
  • Size / Dimension
    1.220" L x 0.807" W (31.00mm x 20.50mm)
  • Tolerance
    ±10%