  • EZJ-ZSV800AA
EZJ-ZSV800AA
advertisement
Manufacturer No:
EZJ-ZSV800AA
HK JDW NO:
590-EZJ-ZSV800AA
Package:
0504 (1410 Metric)
Datasheet:
EZJ-ZSV800AA
Description:
VARISTOR ARRAY, 0504, 18V, 2.1PF
Step5Bar-code shipping tag
EZJ-ZSV800AA
  • Package / Case
    0504 (1410 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    2010
  • Tolerance
    25%
  • Number of Terminations
    4
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.1pF
  • Voltage - Rated DC
    18V
  • Depth
    1mm
  • Voltage - Rated AC
    18V
  • Case Code (Metric)
    1310
  • Case Code (Imperial)
  • Lead Pitch
    640μm
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Max Voltage Rating (DC)
    18V
  • Clamping Voltage
    80V
  • Capacitance @ Frequency
    2.1pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage
    80V
  • Height
    600μm
  • Length
    1.37mm
  • Width
    1mm