  • EXB-V8V104JV
EXB-V8V104JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-V8V104JV
HK JDW NO:
590-EXB-V8V104JV
Datasheet:
EXB-V8V104JV
Description:
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 1206
Step5Bar-code shipping tag
EXB-V8V104JV
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Concave
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Voltage - Rated
    50V
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    800μm
  • Depth
    1.6mm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    IEC60115-9
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    1
  • Power Dissipation
    63mW
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm