  • EXB-E10C222J
EXB-E10C222J
advertisement
Manufacturer No:
EXB-E10C222J
HK JDW NO:
590-EXB-E10C222J
Datasheet:
EXB-E10C222J
Description:
Quantity:
In Stock : 3200
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
EXB-E10C222J
  • Number of Pins
    10
  • Supplier Device Package
    1608
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.083W 4.00mmx2.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Number of Contacts
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    3.9878mm
  • Width
    2.1mm