  • EXB-A10P472J
EXB-A10P472J
advertisement
Manufacturer No:
EXB-A10P472J
HK JDW NO:
590-EXB-A10P472J
Quantity:
In Stock : 17521
Step5Bar-code shipping tag
EXB-A10P472J
  • Voltage - Rated
    50V
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    3.1mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Case Code (Imperial)
    2512
  • Size Code
  • Power Dissipation
    63mW
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.122W 6.40mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    Concave
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm