  • EXB-34V272JV
EXB-34V272JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-34V272JV
HK JDW NO:
590-EXB-34V272JV
Datasheet:
EXB-34V272JV
Description:
Quantity:
In Stock : 28592
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
EXB-34V272JV
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    0606, Convex
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.063W 1.60mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.7kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60115-9
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    800μm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Number of Contacts
    4
  • Number of Elements
    1
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm