  • EVM-3VSX50BY2
EVM-3VSX50BY2
advertisement
Manufacturer No:
EVM-3VSX50BY2
HK JDW NO:
590-EVM-3VSX50BY2
Package:
Datasheet:
EVM-3VSX50BY2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EVM-3VSX50BY2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    EVM
  • Published
    2017
  • Tolerance
    ±25%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm
  • Power (Watts)
    0.15W
  • HTS Code
  • Subcategory
    POTENTIOMETER
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Construction
    Trimmer
  • Resistor Type
    TRIMMER
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Termination Style
  • Actuator Type
    SCREW
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Working Voltage
    50V