  • EVC-I-75A-600-P-25
EVC-I-75A-600-P-25
advertisement
Manufacturer No:
EVC-I-75A-600-P-25
HK JDW NO:
410-EVC-I-75A-600-P-25
Package:
Description:
CORD J1772 TO CBL 25.00' BLACK
Step5Bar-code shipping tag
EVC-I-75A-600-P-25
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    240V 600V
  • Current Rating (Amps)
    75A
  • Current Rating
    75A
  • Number of Conductors
    3 Power, 2 Signal
  • Approval Agency
    CE, cUL, UL
  • 1st Connector
    J1772
  • 2nd Connector
    Cable
  • Connector Type B
    Cable
  • Approved Countries
    Americas, Japan
  • Length
    25.00' 7.62m
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~55°C