  • ETSA480083UC-P5RP-SZ
ETSA480083UC-P5RP-SZ
advertisement
Manufacturer No:
ETSA480083UC-P5RP-SZ
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-ETSA480083UC-P5RP-SZ
Step5Bar-code shipping tag
ETSA480083UC-P5RP-SZ
    Select All
  • Weight
    0.64lb 290.3g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2015
  • Series
    ETSA-U (40W)
  • Size / Dimension
    3.17Lx1.97W x 1.22 H 80.6mmx50.0mmx31.0mm
  • Power (Watts)
    40W
  • Approval Agency
    CE, cULus, PSE, TUVgs
  • Efficiency
    Level V
  • Current - Output (Max)
    830mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    48V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Cord Length
    60.2 1.53m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max