  • ETQ-P3W2R2WFN
ETQ-P3W2R2WFN
advertisement
Manufacturer No:
ETQ-P3W2R2WFN
HK JDW NO:
590-ETQ-P3W2R2WFN
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
ETQ-P3W2R2WFN
Description:
Quantity:
In Stock : 4617
Step5Bar-code shipping tag
ETQ-P3W2R2WFN
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Metal Composite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PCC-M0630W
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.260W 7.00mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    NOT SPECIFIED
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    9A
  • Packing Method
    Bulk
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    17.8mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2826
  • Rated Current-Max
    5.8A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm