  • EST398M6R3AL4AA
EST398M6R3AL4AA
advertisement
Manufacturer No:
EST398M6R3AL4AA
HK JDW NO:
417-EST398M6R3AL4AA
Description:
3.9mF Capacitor 20% Tape & Reel 2230mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
EST398M6R3AL4AA
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    3.9mF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Lead Pitch
    5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    112.2mOhm
  • Leakage Current
    0.2457mA
  • Ripple Current
    2230mA
  • Life (Hours)
    8000 hours
  • Tan Delta
    0.22
  • Diameter
    13mm
  • Height
    25mm