  • EST337M6R3AE3AA
EST337M6R3AE3AA
advertisement
Manufacturer No:
EST337M6R3AE3AA
HK JDW NO:
417-EST337M6R3AE3AA
Description:
330μF Capacitor 20% Tape & Reel 340mA 2.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
EST337M6R3AE3AA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.326Ohm
  • Leakage Current
    0.02079mA
  • Ripple Current
    340mA
  • Life (Hours)
    4000 hours
  • Tan Delta
    0.22
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    11mm