  • EST0645T1R5NDGA
EST0645T1R5NDGA
advertisement
Manufacturer No:
EST0645T1R5NDGA
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-EST0645T1R5NDGA
Package:
Nonstandard
Datasheet:
EST0645T1R5NDGA
Description:
Quantity:
In Stock : 12006
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EST0645T1R5NDGA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ES, T Type
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.240W 6.30mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    5A
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    10mOhm
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    5.5A
  • Rated Current-Max
    3.2A
  • Self Resonant Frequency
    134MHz
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm