  • ESR03EZPF1301
ESR03EZPF1301
advertisement
Manufacturer No:
ESR03EZPF1301
HK JDW NO:
687-ESR03EZPF1301
Datasheet:
ESR03EZPF1301
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 1.3kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 9130
Step5Bar-code shipping tag
ESR03EZPF1301
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.3kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm