  • ESMQ451VSN331MQ50S
ESMQ451VSN331MQ50S
advertisement
Manufacturer No:
ESMQ451VSN331MQ50S
HK JDW NO:
856-ESMQ451VSN331MQ50S
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ESMQ451VSN331MQ50S
    Radial, Can - Snap-In
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    1.000Dia 25.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Snap in
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    2.01A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.01A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.874A @ 50kHz
  • Dissipation Factor
    0.2 %
  • Diameter
    25.4mm
  • Height
    50mm
  • Height Seated (Max)
    1.969 50.00mm