  • ESMM421VSD222MUA5T
ESMM421VSD222MUA5T
advertisement
Manufacturer No:
ESMM421VSD222MUA5T
HK JDW NO:
856-ESMM421VSD222MUA5T
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
Description:
SMM 2200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ESMM421VSD222MUA5T
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    SMM
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    420V
  • Capacitance
    2200μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 85°C