  • ESMH101VNN103MA63T
ESMH101VNN103MA63T
advertisement
Manufacturer No:
ESMH101VNN103MA63T
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-ESMH101VNN103MA63T
Package:
Radial, Can - Snap-In
Description:
SMH 10000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.378Dia 35.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ESMH101VNN103MA63T
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SMH
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    10000μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Height Seated (Max)
    2.559 65.00mm