  • ESMG6R3ELL223MM40S
ESMG6R3ELL223MM40S
advertisement
Manufacturer No:
ESMG6R3ELL223MM40S
HK JDW NO:
856-ESMG6R3ELL223MM40S
Description:
SMG 22000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 3.32A 0.709Dia 18.00mm -40°C~85°C Polar 7.493mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
ESMG6R3ELL223MM40S
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    3.32A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.32A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.5856A @ 100kHz
  • Diameter
    18mm
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    1.634 41.50mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    Radial, Can
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    22000μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Lead Pitch
    7.493mm