  • ESM050W-1200-42
ESM050W-1200-42
advertisement
Manufacturer No:
ESM050W-1200-42
Manufacturer:
ERP Power, LLC
HK JDW NO:
268-ESM050W-1200-42
Package:
Datasheet:
ESM050W-1200-42
Description:
Quantity:
In Stock : 40
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ESM050W-1200-42
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    0.556lb 252g
  • Operating Temperature
    -30°C~90°C
  • Series
    ESM (50W)
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    4.20Lx2.37W x 0.99 H 106.7mmx60.3mmx25.2mm
  • Feature
    OCP, OTP, SCP
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    50W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cUL, UL, cRUcs, FC, CE, CB
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Input (Max)
    277VAC
  • Voltage - Input (Min)
    120VAC
  • Current - Output (Max)
    1.2A
  • Voltage - Output
    28V~42V