  • ES2000-NO.1-C1-0-15MM
ES2000-NO.1-C1-0-15MM
advertisement
Manufacturer No:
ES2000-NO.1-C1-0-15MM
HK JDW NO:
798-ES2000-NO.1-C1-0-15MM
Package:
Description:
HEATSHRINK 0.225" X 0.049' BLACK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ES2000-NO.1-C1-0-15MM
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Tubing, Semi Rigid
  • Max Operating Temperature
    130°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Black
  • ELV
    Compliant
  • Shrinkage Ratio
    4 to 1
  • Shrink Temperature
    110°C
  • Length
    0.049' 15.00mm 0.59
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.225 (5.72mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.050 (1.27mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.047 1.19mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Material
    Polyolefin (PO), Irradiated
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C