  • ERZ-VGED621
ERZ-VGED621
advertisement
Manufacturer No:
ERZ-VGED621
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERZ-VGED621
Package:
Radial
Datasheet:
ERZ-VGED621
Description:
Znr Mov Transient/surgeabsorbers, typed Rohs Compliant: Yes
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERZ-VGED621
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85 °C
  • Min Operating Temperature
    -40 °C
  • Capacitance
    330 pF
  • Lead Pitch
    7.5 mm
  • Max Voltage Rating (AC)
    385 V
  • Max Voltage Rating (DC)
    505 V
  • Lead/Base Style
  • Clamping Voltage
    1.025 kV
  • Max Surge Current
    5 kA
  • Varistor Voltage
    620 V
  • Diameter
    14 mm