  • ERO-S2PHF6R20
ERO-S2PHF6R20
advertisement
Manufacturer No:
ERO-S2PHF6R20
HK JDW NO:
590-ERO-S2PHF6R20
Package:
Axial
Datasheet:
ERO-S2PHF6R20
Description:
Through Hole 6.2Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERO-S2PHF6R20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    ERO
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.067Diax0.126L 1.70mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    6.2Ohms
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Lead Length
    30mm
  • Diameter
    1.7mm
  • Length
    3.2004mm