  • ERO-S2PHF3R60
ERO-S2PHF3R60
advertisement
Manufacturer No:
ERO-S2PHF3R60
HK JDW NO:
590-ERO-S2PHF3R60
Datasheet:
ERO-S2PHF3R60
Description:
3.6Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERO-S2PHF3R60
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    3.6Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Lead Length
    30mm
  • Lead Diameter
    450 μm
  • Diameter
    1.7mm
  • Length
    3.2004mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.067Diax0.126L 1.70mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%