  • ERO-S2PHF3091
ERO-S2PHF3091
advertisement
Manufacturer No:
ERO-S2PHF3091
HK JDW NO:
590-ERO-S2PHF3091
Datasheet:
ERO-S2PHF3091
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.09kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERO-S2PHF3091
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.067Diax0.126L 1.70mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    3.09kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Length
    30mm
  • Diameter
    1.7mm