  • ERO-S2PHF2050
ERO-S2PHF2050
advertisement
Manufacturer No:
ERO-S2PHF2050
HK JDW NO:
590-ERO-S2PHF2050
Datasheet:
ERO-S2PHF2050
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 205Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERO-S2PHF2050
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lead Length
    30mm
  • Diameter
    1.7mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.067Diax0.126L 1.70mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    205Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Max Power Dissipation
    250mW