  • ERL0520K500FKEA500
ERL0520K500FKEA500
advertisement
Manufacturer No:
ERL0520K500FKEA500
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-ERL0520K500FKEA500
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
20.5kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERL0520K500FKEA500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERL
  • Size / Dimension
    0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20.5kOhms
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W