  • ERJ-UP8J133V
ERJ-UP8J133V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-UP8J133V
HK JDW NO:
590-ERJ-UP8J133V
Datasheet:
ERJ-UP8J133V
Description:
ERJ Series, Thick Film, 13kOhm, 0.667W 2/3W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-UP8J133V
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    13kOhm
  • Power (Watts)
    0.667W 2/3W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm