  • ERJ-UP8D5361V
ERJ-UP8D5361V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-UP8D5361V
HK JDW NO:
590-ERJ-UP8D5361V
Datasheet:
ERJ-UP8D5361V
Description:
ERJ Series, Thick Film, 5.36kOhm, 0.667W 2/3W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-UP8D5361V
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5.36kOhm
  • Power (Watts)
    0.667W 2/3W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm