  • ERJ-UP6J225V
ERJ-UP6J225V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-UP6J225V
HK JDW NO:
590-ERJ-UP6J225V
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ERJ-UP6J225V
Description:
ERJ Series, Thick Film, 2.2MOhm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-UP6J225V
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.2MOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm