  • ERJ-U1TF4300U
ERJ-U1TF4300U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-U1TF4300U
HK JDW NO:
590-ERJ-U1TF4300U
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
ERJ-U1TF4300U
Description:
ERJ Series, Thick Film, 430Ohm, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 11433
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-U1TF4300U
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Weight
    40.511469mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Cut Tape
  • Series
    ERJ
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    430Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Current Rating
    2A
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Case Code (Imperial)
    2512
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm