  • ERJ-U1DF1691U
ERJ-U1DF1691U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-U1DF1691U
HK JDW NO:
590-ERJ-U1DF1691U
Package:
Datasheet:
ERJ-U1DF1691U
Description:
Thick Film, 1.69kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-U1DF1691U
    12 Weeks
  • Weight
    33.991078mg
  • Tolerance
    1%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    1.69kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    750mW
  • Current Rating
    2A
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Case Code (Imperial)
    2010
  • Height
    600μm
  • Length
    5mm
  • Width
    2.5mm