  • ERJ-U08F24R0V
ERJ-U08F24R0V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-U08F24R0V
HK JDW NO:
590-ERJ-U08F24R0V
Package:
Datasheet:
ERJ-U08F24R0V
Description:
Thick Film, 24Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-U08F24R0V
    12 Weeks
  • Weight
    16.187578mg
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2011
  • Tolerance
    1%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    24Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    1.6mm
  • Current Rating
    2A
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    600μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm