  • ERJ-U02J622X
ERJ-U02J622X
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-U02J622X
HK JDW NO:
590-ERJ-U02J622X
Package:
Datasheet:
ERJ-U02J622X
Description:
Thick Film, 6.2kOhm, 5%,
Quantity:
In Stock : 4696
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-U02J622X
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Weight
    793.786648μg
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    6.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Current Rating
    1A
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Height
    350μm
  • Length
    1mm