  • ERJ-U02J275X
ERJ-U02J275X
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-U02J275X
HK JDW NO:
590-ERJ-U02J275X
Package:
Datasheet:
ERJ-U02J275X
Description:
Thick Film, 2.7MOhm, 5%,
Quantity:
In Stock : 9935
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-U02J275X
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    2.7MOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Current Rating
    1A
  • Length
    1mm