  • ERJ-U02J162X
ERJ-U02J162X
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-U02J162X
HK JDW NO:
590-ERJ-U02J162X
Package:
Datasheet:
ERJ-U02J162X
Description:
Quantity:
In Stock : 10000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-U02J162X
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Current Rating
    1A
  • Length
    1mm
  • Width
    500μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    1.6kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C