  • ERJ-U02F7682X
ERJ-U02F7682X
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-U02F7682X
HK JDW NO:
590-ERJ-U02F7682X
Package:
Datasheet:
ERJ-U02F7682X
Description:
Thick Film, 76.8kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-U02F7682X
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    76.8kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Current Rating
    1A
  • Length
    1mm