  • ERJ-U02F1802X
ERJ-U02F1802X
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-U02F1802X
HK JDW NO:
590-ERJ-U02F1802X
Package:
Datasheet:
ERJ-U02F1802X
Description:
Thick Film, 18kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 30762
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-U02F1802X
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Weight
    793.786648μg
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    18kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Current Rating
    1A
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Height
    350μm
  • Length
    1mm