  • ERJ-U02F1582X
ERJ-U02F1582X
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-U02F1582X
HK JDW NO:
590-ERJ-U02F1582X
Package:
Datasheet:
ERJ-U02F1582X
Description:
Thick Film, 15.8kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-U02F1582X
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    15.8kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Current Rating
    1A
  • Length
    1mm